درب شیشه‌ای کشویی

درب شیشه ای کشویی یکی از انواع بسیار متنوع درب‌هایی است که در فضاهای مختلف مسکونی و غیرمسکونی به کار برده می‌شود. این نوع از درب‌ها با توجه به ظاهر منحصربه‌فردی که دارند سلایق خاصی را به خود جلب می‌کنند. این نوع درب‌ها در مقایسه با سایر انواع درب‌های کشویی به ویژه نوع چوبی مزایا و معایب خاص خود را دارند ش.

چرا باید از درب کشویی شیشه ای استفاده کنیم؟

نکات زیادی را می‌توانیم در خصوص دلایل استفاده از درب کشویی شیشه ای در منازل یا ساختمان‌های اداری و تجاری استفاده کنیم که بدون شک از همه مهم‌تر، جلوه‌ای است که به موجب استفاده  از این نوع درب‌ها در فضا القا می‌شود.

جلوه‌ای که استفاده از درب‌های شیشه ای را برای ساختمان‌های تجاری و فروشگاه‌ها بسیار مناسب می‌سازد. این نوع از درب‌ها مانعی در برابر دید مشتریان به داخل مغازه یا سدی در برابر عبور نور نخواهند بود. درب‌های کشویی را می‌توانیم در مکان‌ها و فضاهای مختلفی به کار ببریم.

 

انواع درب شیشه‌ای کشویی

براساس تکنولوژی که در ساخت آن‌ها به کار می‌بریم به دو نوع دستی و خودکار یا ماشینی تقسیم می‌کنیم

درب‌های کشویی ساده و دستی بیشتر در داخل واحدهای مسکونی و فضاهایی مانند سرویس‌های بهداشتی یا دفاتر کار استفاده می‌شوند

درب‌های شیشه ای خودکار و ماشینی ساختار پیچیده‌تری دارند. به صورت اتوماتیک باز و بسته می‌شوند و برای ورودی آپارتمان‌ها و ساختمان‌های مسکونی بزرگ و کوچک که میزان رفت‌وآمد زیاد است بسیار مناسب هستند.

 

مزایای درب شیشه ای کشویی چیست؟

از مهم‌ترین مزایای درب‌های شیشه ای کشویی می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • به دلیل نحوه باز و بسته شدن، برای نصب و اجرای آن در فضاهایی که با محدودیت فضا مواجه هستیم،  می‌توانند بسیار مفید باشند.
  • درب اسلایدینگ شیشه ای تنوع بالایی دارد. این درب‌ها را می‌توانیم با استفاده از فریم‌های مختلف استیل و آلومینیوم، انواع شیشه سکوریت طرح دار و رنگی نصب کنیم که دکوراسیون متفاوتی به فضای شما ببخشد.
  • درب‌های شیشه ای کشویی انعطاف پذیری بالایی دارند. یعنی می‌توانیم درب را در ابعاد و اندازه‌هایی که متناسب با عرض ورودی می‌باشد و به صورت دلخواه در تعداد لت‌های مختلف به اجرا در آوریم.
  • به دلیل تنوع بالایی که در مدل، اندازه و طرح دارند، این نوع از درب‌های شیشه ای را می‌توانیم در هر مکان و اتاقی از مسکونی گرفته تا غیرمسکونی به کار گیریم.
  • برای نصب و اجرای این نوع درب‌های شیشه ای به تجهیزات آن‌چنانی نیاز نداریم.
معایب درب شیشه‌ای کشویی چیست؟

عیب اصلی درب‌های شیشه‌ای کشویی، شیشه ای بودن آن‌هاست. شیشه یک ماده شکننده در برابر ضربه است. البته این در این درب‌ها از شیشه‌های مقاوم‌تر نسبت به شیشه‌های معمولی استفاده می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *