تعمیر، نصب و نگهداری دوربین مداربسته در تولیدارودوربین مداربسته چیست؟

تمام عناصر دوربین مداربسته از دوربین گرفته تا دستگاه های ضبط،‌ به طور مستقیم به هم متصل می شوند. از زمان توسعه آن در سال 1942، دوربین مداربسته تغییرات زیادی داشته است. درحالی که روزی روزگاری، این فناوری فقط برای مشاهده تصاویر زنده قابل استفاده بود، به سرعت به یک سیستم ضبط تبدیل شد که به کاربران امکان مشاهده و حفظ داده ها را می داد. همین موضوع آن را به آخرین فناوری امنیتی تبدیل کرد. امروزه صاحبان املاک در همه جا از فناوری دوربین مداربسته برای ساختن دوربین های امنیتی ساده و جامع برای ایمنی و آرامش خود استفاده می کنند.

 

دوربین مداربسته برای چه مواردی استفاده می شود؟

از ساختمان های عمومی گرفته تا دفاتر خصوصی و خانه های مسکونی و باشگاه ها و … ، از دوربین های امنیتی استراتژیک برای مشاهده رویدادها در هنگام وقوع آنها و همچنین ضبط فیلم برای نظارت در آینده استفاده می شود.  این فناوری برای اولین بار توسط آلمانی ها برای مشاهده پرتاب موشک استفاده شد.

 

امنیت خانه

با اینکه دوربین­های امنیتی عملی برای جلوگیری از جرم انجام نمی دهند. اما امروزه صاحبان خانه از آنها برای جلوگیری از تجاوز جنایتکاران و حفظ امنیت خانواده های خود استفاده می کنند.

“دوربین پرستار بچه”، یکی دیگر از کاربردهای مسکونی برای فناوری دوربین مدار بسته است. ضبط دوربین های پرستاری برای آگاهی از نحوه گذراندن وقت کارکنان خانه و پرستار بچه گزینه خوبی است.

 

نظارت تجاری

مشاغل از دوربین­های امنیتی برای نظارت بر کارکنان و اطمینان از اینکه آنها از زمان خود به بهترین نحو استفاده می کنند، بهره می برند. همچنین برای پیشگیری از جرم بانک­ها، دفاتر، موزه­ها، رستوران­ها، فروشگاه های کوچک و بزرگ و …..  از دوربین مداربسته استفاده می شود. آن ها برای محافظت مالی، به طور استراتژیک دوربین های امنیتی را در رجیسترها، دفاتر پشتی، نزدیک گاوصندوق­ها و ورودی ها قرار می دهند.

 

نظارت بر ترافیک

دوربین های امنیتی برای نظارت بر تردد در تقاطع ها و جاده ها در سازمان های اجرای قانون استفاده می شود. با مشاهده فیلم این دوربین ها، نیروهای انتظامی اجازه می دهد رانندگانی که چراغ قرمز را نادیده می گیرند، با سرعت حرکت می کنند یا با بی احتیاطی رانندگی می کنند، شناسایی کرده و برای جلوگیری از وقوع جرم شدیدتر، آنها را مجازات کنند.

 

فناوری دوربین مدار بسته چگونه کار می کند؟

دو نوع سیستم امنیتی دوربین مدار بسته وجود دارد: آنالوگ و دیجیتال

 

سیستم های امنیتی آنالوگ:

سیستم های نظارت آنالوگ با اتصال دوربین آنالوگ استاندارد شما به دستگاه ضبط ویدئو دیجیتال  DVR از طریق کابل های انتقال کار می کنند. دستگاه DVR فیلم را از دوربین دریافت می کند، فشرده می کند و سپس آن را برای مشاهده زنده یا مشاهده بعدی بر روی هارد ذخیره می­کند. این تنظیم همچنین به شما امکان می دهد ویدیو را از طریق اینترنت مشاهده کنید. وظیفه کنترل تمام قابلیت های داخلی دوربین از جمله تشخیص حرکت، برنامه، اعلان ها، ورودی های زنگ هشدار و موارد دیگر را بر عهده دارد.

 

سیستم های امنیتی دیجیتال:

سیستم های IP کمی بیشتر درگیر هستند و به همین دلیل گزینه گرانتری هستند. در پیکربندی IP ، دوربین مسئولیت DVR را بر عهده می گیرد، از جمله فشرده سازی، تبدیل و پخش فیلم از طریق اتصال به اینترنت. با این تنظیم، DVR لازم نیست بلکه می توان فیلم را مستقیماً در رایانه شخصی یا NVR  پخش کرد.

 

انواع سیستم های موجود:

چندین سیستم دوربین مدار بسته مختلف برای عموم در دسترس است، اما هر کدام در یکی از سه دسته زیر قرار می گیرند:

 

 • سیستم های دارای قابلیت ضبط، که شامل ضبط کننده های ویدئویی است که امکان حفظ داده ها و امکان نظارت بر فیلم ها را فراهم می کند. DVR را می توان به این سیستم برای ذخیره سازی بیشتر و بازیابی یا انتقال ویدئو اضافه کرد.
 • سیستم های دوربین مدار بسته ساده، که شامل یک دوربین متصل به یک مانیتور توسط کابل کواکس است. در یک سیستم ساده، دوربینها قدرت خود را از مانیتور دریافت می کنند.
 • سیستم های مداربسته مجهز به شبکه اصلی، که به همان ترتیب ساده کار می کنند، مگر اینکه به جای اینکه دوربین قدرت خود را از مانیتور بگیرد، هر دو دوربین و مانیتور به طور جداگانه از طریق منبع تغذیه، تغذیه می شوند. این نوع تنظیمات مقیاس پذیری بیشتری را امکان پذیر می کند، زیرا افزودن دوربین های بیشتر به سیستم بدون نگرانی از کمبود برق آسان تر است.

 

چرا از فناوری دوربین مدار بسته استفاده کنیم؟

با افزایش و تغییر نیازهای مصرف کنندگان، صنعت نیز محصولات بهتری با عملکرد و قابلیت اطمینان بهتر ارائه می دهد. با وجود سیستم های موجود در همه قیمت و با ارائه سطوح مختلف امنیت، دوربین مدار بسته یکی از قابل دسترس ترین فناوری های پیشگیری از ضرر و نظارت بر ایمنی موجود در بازار امروز است.

 

چه نوع دوربین مداربسته بخرم؟

بسیار مهم است که اطمینان حاصل کنید که دوربین مدار بسته مناسب را انتخاب کرده اید، زیرا بسته به محل قرارگیری آنها و کاربرد اصلی آنها، باید یک دوربین مناسب برای نیازهای خود بیابید.

 

3 فاکتور که باید در نظر بگیرید:

اگر از خود می پرسیدید “چه نوع دوربین مدار بسته بخرم؟” پس به مکان مناسب آمده اید ، زیرا متخصصان  شرکت حسین الکتریک دقیق ترین مشاوره جهت بهترین انتخاب به شما ارائه میدهند.

 

 1. لنز درست

به دوربین شما اجازه می­دهد تا فوکوس کند و نور کافی را به سنسور دوربین وارد کند و به شما در خواندن پلاک های ثبت و تشخیص چهره و غیره کمک کند. لنز زوم اطلاعات بیشتری را در اختیار مشتریان قرار می دهد زیرا زوم اپتیکال می­تواند نور را با رسیدن به سنسور تنظیم کرده و انعطاف پذیری و تصاویر را افزایش دهد.

 1. وضوح خروجی

هرچه تعداد پیکسل ها بیشتر باشد، تصویر بهتر است.

 1. سنسور صحیح

هنگام یافتن سنسور مناسب به دو نکته توجه کنید: نوع و اندازه.

 

آیا مکان نصب دوربین های مدار بسته من باید محرمانه باشند؟

نشانه هایی از وجود دوربین بسته می تواند مانع بزرگی برای سرقت و جنایت باشد. زیرا به هر رهگذری نشان می دهد که این محل مجهز به دوربین مدار بسته است .

 

در داخل و خارج از منزل از چه دوربینی استفاده کنم؟

نحوه ی نصب و استقرار دوربین ها بسیار مهم هستند. به عنوان مثال، اگر قرار است دوربین شما در محیط خارجی منزل قرار گیرد، نسبت به استحکام آن و مقاومت آب و هوایی مطمئن شوید. اگر قرار است داخل خانه قرار گیرد، مطمئن شوید که در معرض تأثیر چربی یا بخار آشپزخانه قرار نمی گیرد.

 

آیا وضوح تصویر مهم است؟

وضوح دوربین مداربسته ای که انتخاب می کنید باید منعکس کننده چشم انداز باشد تا یک تصویر واضح و مفید ارائه دهد. اگر دوربین در یک اتاق کوچک قرار دارد، نیازی به وضوح بالا نیست. در کل بسته به گستردگی منطقه مورد نظر وضوح تصویر اهمیت پیدا می کند.

 

انواع دوربین مدار بسته

 • دام

این نوع دوربین گنبدی شکل است و بیشتر برای مکان های بسته مورد استفاده قرار می­گیرد.

 

شاخص های برتری دوربین مداربسته دام:

 • طراحی زیبا
 • طول عمر بیشتر
 • زاویه گسترده
 • عدم جلب توجه
 • مشخص نبودن جهت
 • مقاوم به گرد و خاک

 

 • اسپید دام

چرخش زاویه سیصد و شصت درجه از تفاوت های دوربین مداربسته اسپید دام با دوربین مدار بسته دام است.

 

 • بولت

به دلیل قدرت زوم بالای دوربین های استوانه ای، در فواصل طولانی از این دوربین ها استفاده می شود.

 

 • C-Mount

این دوربین دارای لنز های بسیار قوی با برد زیاد است.

 

 • روز و شب

همانطور که از نام آن بر می آید با این دوربین می تواند هم روز و  هم شب به ثبت تصاویر پرداخت.

 • حرارتی یا ترمال
 • ایندور و اوتدور
 • شبکه ای و IP
 • ی سیم
 • کیفیت HD
 • گردان یا PTZ
 • دید در شب یا فرو سرخ
 • چشم ماهی یا fish eye
 • پین هول
 • لنز فیکس
 • لنز وریفوکال
 •  AL یا هوش مصنوعی

 

 

قیمت دوربین مداربسته و تعمیر آن

با توجه به تنوع و گوناگونی دوربین های مداربسته در بازار و تغییر نرخ مداوم،‌ لطفا جهت دریافت قیمت و تعرفه تعمیر دوربین مداربسته با مشاورین مجرب مجموعه حسین الکتریک تماس بگیرید.

 

تعمیرات تخصصی انواع دوربین های مدار بسته حسین الکتریک

با افزایش روز افزون استفاده از انواع دوربین های مداربسته نیاز به تعمیر این دوربین ها امری ضروری است. مجموعه حسین الکتریک با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر دوربین های مداربسته، به شما عزیزان ارائه کند.

ساکنین محترم تولیدارو شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع دوربین های مداربسته، به صورت شبانه روزی ‌با شماره 66199043-021 با ما در تماس باشید.

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *