تعمیر، نصب و نگهداری آرامبند در سنگلجآرامبند

به منظور جلوگیری از ورود و خروج هوا،‌ حیوانات و حشرات،‌ کوبیده شدن در و …  معمولا از آرامبند ها استفاده می­شود که یک دستگاه هیدرولیکی است، نوسان در را تعدیل کرده و عملکرد آن را کنترل می­کند این آرامبندها با بستن خودکار درب پس از باز شدن باعث افزایش ایمنی و امنیت درب های شما می شود..

 

متداول ترین مکان های نصب انواع آرامبند عبارتند از:

  • نصب شده روی سطح.
  • مخفی در درب.
  • مخفی در کف.

 

استفاده از آرامبندهایی که روی سطح نصب می­شوند، کاربرد بیش­تری دارند، زیرا نسبتاً مقرون به صرفه هستند و نصب آنها نیز آسان است. این آرامبندها روی چارچوب در پشت درب، در کنار لولا نصب می­شوند که با بسته شدن درب، بازوی دستگاه نزدیک به حالت بسته جمع می شود. انواع مختلفی از بازوها برای بسته شدن درها روی سطح وجود دارد. مانند:  بازوی استاندارد و دو اهرمی که بسته به کاربرد و ارائه عملکرد بیشتر متفاوتند.

 

زیبایی در و مکان های پر رفت و آمد دو عامل مهم در استفاده از آرامبندهای مخفی هستند. این نوع آرامبندها که معمولا در درب های دوسویه نصب می شوند در فرورفتگی های درب و قاب جای میگیرند.

 

یکی از موارد کاربرد آرامبندهای کف، درهای ورودی شیشه ای ساختمان های تجاری است. این نوع آرامبندها به همراه لولاهای محوری در کف نصب می شوند. در قسمت زیرین درب، میله ای تعبیه شده است که عملکرد بسته شدن را کنترل می­کند.

 

هدف از نصب آرامبند درب چیست؟

هدف از نصب آرامبند درب

آرامبندها در حین بسته شدن درها عملکردهای مختلفی را انجام می دهند: حفظ درجه حرارت، محافظت از انگشتان، جلوگیری از آسیب رسیدن به اموال و ایجاد امنیت و ایمنی در خانه یا فضای تجاری.

 

اطمینان از بسته بودن درهای ضدحریق

با استفاده از درهای ضد حریق می­توانید با خیال راحت از مکان مورد نظر خارج شده و دود و آتش را دور نگه دارید. بدون آرامبند، مکانیسم حفاظت در برابر آتش به خطر می افتد.

 

از کوبیدن درها جلوگیری می­کند

آرامبندها،‌ بسته شدن کنترل شده در را تضمین می­کنند. نگه داشتن سرعت بسته شدن درب در سطحی خاص، از ویژگی دمپر است. این ویژگی باعث می شود که آرامبندها از آسیب به کودکان و یا افراد با توانایی های مختلف که نمی توانند در برابر وزن درب مقاومت کنند، جلوگیری کند.

 

امنیت را از طریق بسته شدن درها افزایش می دهد

برای فراهم کردن امنیت یک محیط می­توان از آرامبندها استفاده کرد که در این صورت از ورود افراد ناخواسته، سارقان و … جلوگیری خواهد شد.

 

در صورت مشاهده هر یک از علائم زیر، باید آرامبند خود را بررسی کنید

  • لکه های روغن روی زمین، یا مایع هیدرولیک قابل مشاهده
  • بسته نشدن کامل درب
  • کوبیده شدن در
  • حرکت سریعتر از طریق چرخش در

 

به چه آرامبندی نیاز دارم؟

مشاوران شرکت های متخصص در زمینه آرامبندها، می توانند شما را در انتخاب بهترین گزینه برای انتخاب آرامبند که متناسب با بودجه و پروژه ی شماست، یاری رسانند.

 

نکات قابل توجه در هنگام خرید آرامبند

 

در کجا قرار دارد؟

قبل از خرید مطمئن شوید، آرامبندی انتخاب می­کنید که مناسب با در مورد نظرتان است. مکان قرار گرفتن آرامبندها بسته به داخلی یا خارجی بودن در، باز شدن به طرف داخل یا خارجی مهم است. برخی از آرامبندها فقط می توانند روی درهای داخل بازشو نصب شوند یا نیاز به خرید یک براکت زاویه دار جداگانه برای قرار دادن آن در درهای بازشو خارجی دارند. برخی از آرامبندها از موادی ساخته شده اند که به راحتی زنگ می زنند یا برای درهای خارجی به اندازه کافی ایمن نیستند.

 

اندازه و قاب درب چقدر است؟

عرض و ارتفاع در و چهارچوب در را برای انتخاب آرامبندها بررسی کنید. زیرا درهای سنگین تر نیاز به آرامبند با اندازه بزرگتر دارند.

 

نیروی آرامبند چگونه تعیین میشود

نیروی آرامبند مطلوب یک درب با توجه به موارد زیر متفاوت است:

  • شرایط وزش باد.
  • اندازه درب (عرض و وزن).
  • قدرت افرادی که معمولاً از در استفاده می کند.

 

آرامبندهای تجاری چه ویژگی هایی دارد؟

یک آرامبند به شکل درب سقفی ثابت یا پنهان از ویژگی­های درهای آلومینیومی تجاری است. بر خلاف درهای مسکونی که لولایی هستند.

 

 

قیمت آرامبند و تعمیر آن

با توجه به تنوع و گوناگونی آرامبندها در بازار و تغییر نرخ مداوم،‌ لطفا جهت دریافت قیمت و تعرفه تعمیر آرامبند با مشاورین مجرب مجموعه حسین الکتریک تماس بگیرید.

 

تعمیرات تخصصی انواع آرامبند حسین الکتریک

با افزایش روز افزون استفاده از انواع آرامبند نیاز به تعمیر این آرامبندها امری ضروری است. مجموعه حسین الکتریک با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر آرامبند، به شما عزیزان ارائه کند.

 ساکنین محترم سنگلج شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع آرامبند، به صورت شبانه روزی ‌با شماره 66199043 -021با ما در تماس باشید.

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *