تعمیر، نصب و نگهداری قفل برقی در خلیج فارس جنوبیقفل برقی

ساز و کار قفل های برقی که برای درب های حیاط منازل مسکونی استفاده می شود به این شکل است که زمانی که شما دکمه را برای باز شدن در فشار می دهید،‌ یک ولتاژ  در بوبین ها یک میدان مغناطیسی ایجاد میکند. این حالت مغناطیسی زبانه در را می کشد و در نهایت منجر به باز شدن در می شود.

 

انواع قفل درب

برای جلوگیری از دسترسی به قفل ها، یک قفل یا پیچ برای عبور از دهانه بین طرف در و چهارچوب درب ساخته می شود.

در قفل های کلیدی سنتی انواع روش “سنجاق و چنگک” وجود دارد که در آن سیلندر قفل با خط سنجاق های فلزی کوچک در جای خود نگه داشته شده است. هنگامی که یک کلید وارد و چرخانده می شود، لبه “دندانه دار” ناهموار اطمینان می دهد که هر پین در یک فاصله مشخص حرکت می کند و سیلندر فقط زمانی می تواند بچرخد که هر پین به اندازه کافی جابجا شود تا یک فاصله مستقیم بین نیمه بالایی و پایینی همه پین ها ایجاد شود.

قطعاتی به نام “محرک”  در قفل های الکترونیکی یا برقی وجود دارد که پیچ یا سیلندر را به یک موتور کوچک متصل می کند که کاملاً در خود درب یا قاب قرار می گیرد.  این موتور که توسط یک ضربه الکتریکی کنترل می شود، به طرق مختلف: توسط یک کارت خوان الکترونیکی، توسط یک صفحه کلید یا توسط یک سنسور کنترل از راه دور بی سیم. در هر صورت، قفل الکترونیکی  فعال می شود. درب طوری تنظیم شده است که محرک موتور را فقط هنگامی که ورودی الکترونیکی صحیح را دریافت کرد، راه اندازی می کند.

 

قفل درب سنتی در مقابل الکترونیکی یا برقی

مزایا و معایبی در هر روش های قفل کردن درب ها وجود دارد مثلا:  کلیدهای فیزیکی (کلیدهای فلزی)، کارت های کلید یا ریموت های دستی، ممکن است گم شوند یا آسیب ببینند، کدهای کلیدی عددی ممکن است توسط دارندگان آن ها  فراموش شوند یا اشتباه به کار گرفته شوند. کدهای کلیدی به راحتی توسط کاربر تغییر می کند. اما تغییر قفل های کلیدی نیازمند تخصص است. در صورت قطع برق نیز مشکلاتی برای درب های الکترونیکی ایجاد می شود و تا اتصال مجدد برق، باز شدن درب ممکن نیست.

قفل های الکترونیکی درها دارای ترکیبی از کنترل قفل فیزیکی و الکترونیکی هستند. به عنوان مثال، ممکن است یک کلید فیزیکی برای راه اندازی اضطراری در اختیار داشته باشید، اما از ریموت یا صفحه کلید برای قفل و باز کردن قفل درب به صورت روزانه استفاده کنید.

 

قفل های هوشمند و امنیت خانه

سیستم های خودکار پیشرفته راه مناسبی برای کنترل و نظارت از راه دور درب های الکترونیکی هستند.

قفل و باز کردن درهای خوردو به وسیله ی قفل های الکترونیکی با فاصله کمی از آن ها امکان پذیر است. همچنین سیستم های خودکار به گونه ای طراحی شده اند که برای مشاغل و خانه ها، کاربرد بهتری دارند. به طور مثال سیستم های مانیتوریگ که از طریق تلفن های هوشمند قابل دیدن هستند به شما این امکان را می دهند که در صورت فراموشی قفل کردن درها، آن ها را در طول شبانه روز در هر مکانی که هستید، قفل کنید. و یا در مواقع ضروری برای دسترسی سریع پرسنل آتشنشانی و پلیس آن ها را باز کنید.

 

انواع

قفل های برقی هنگامی استفاده می شوند که امنیت بیشتر و راحتی بیشتر در هنگام باز شدن مورد نیاز است.. برخی از قفل ها گزینه های بیشتری نسبت به سایرین دارند. اما برای کارکرد تمام آنها به منابع تغذیه و انتقال برق نیاز است.

 

درب های بیرونی:

قفل برقی درب های بیرونی همانطور که از اسمش مشخص است برای باز کردن درب های بیرونی اماکن است.

 

درب های داخلی:

برای باز کردن درب های داخلی منزل زمانی که فاصله زیادی تا در ورودی وجود دارد، می توان از قفل های برقی داخلی استفاده کرد.

 

مشاغل و اماکن:

در مشاغلی که نیاز به رفت و آمد دارند و در عین حال باز بودن مداوم درب، موجب پایین آمدن سطح امنیت می شود،‌ می توان از قفل های برقی مشاغل و اماکن استفاده کرد که در صورت نیاز با مجوز باز و بسته می شوند و به صورت دستی امکان باز و بسته شدن آن ها وجود ندارد.

 

مزیت ها

قفل های سنتی حتی گاهی با کارت های بانکی هم قابل باز شدن بوند ولی در قفل های برقی این مشکل مرتفع شده است. استفاده از قفل برقی برای درهای اتومات یک باید است. بیشتر درب های اتومات دارای قفل داخلی هستند اما زماینکه لنگه های در بیش از دو متر باشد،‌ موتور داخلی توان قفل کردن در را دارا نیست و نیاز است حتما از قفل برقی استفاده شود.

 

از قفل های برقی می توان برای مکان هایی که دارای رفت و آمد بالا هستند، استفاده کرد. این قفل ها به علت مقاومت بالا در مقابل ضربه کم تر آسیب می بینند.

قفل های برقی از نظر تنطیم و ریگلاژ نسبت به قفل های زنجیری مقرون به صرفه هستند. زیرا قفل های زنجیری هر چند وقت یک بار نیاز به ریگلاژ و تنظیم مجدد دارند ولی قفل های برقی نیاز به یک بار تنظیم دارند.

 

نکاتی که زمان خرید باید به آن دقت کنید:

قیمت: بهتر است از قبل نوع قفل برقی انتخابی را مشخص کنید تا محدوده قیمت درخواستی شما روشن باشد.

انواع: قفل های برقی متنوع هستندکه شما باید با بررسی درب مورد نظر،‌ مناسب ترین نوع با آن را مشخص کنید.

جنس: جنس مناسب قفل برقی که به صورت مسلم ارتباط مستقیمی با قیمت آن دارد.

تعداد بوبین: تعداد بوبین ارتباط مستقیمی با طول عمر آنها دارد.

کیفیت مغزی: بهتر است زمان خرید فقل به مغزی آن توجه کنید چرا که مغزی هایی که 2 شیار دارند. ایمن تر از مغزی های تک شیار هستند.

و در نهایت گارانتی شرکت ارائه دهنده قفل …

 

 

قیمت قفل برقی و تعمیر آن

با توجه به تنوع و گوناگونی قفل برقی در بازار و تغییر نرخ مداوم،‌ لطفا جهت دریافت قیمت و تعرفه تعمیر آرامبند با مشاورین مجرب مجموعه حسین الکتریک تماس بگیرید.

 

تعمیرات تخصصی انواع قفل برقی حسین الکتریک

با افزایش روز افزون استفاده از انواع قفل برقی نیاز به تعمیر این قفل ها امری ضروری است. مجموعه حسین الکتریک با بیش از 10 سال سابقه کار در این زمینه و با بکارگیری تکنسین های مجرب توانسته خدماتی امن و حرفه ای را برای تعمیر قفل های برقی، به شما عزیزان ارائه کند.

 ساکنین محترم خلیج فارس جنوبی شما می­توانید در صورت نیاز به تعمیر و نصب انواع قفل های برقی، به صورت شبانه روزی ‌با شماره 66199043 – 021 با ما در تماس باشید.

 

 

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *