آرامبند

آرامبندها براساس سایز و نمره فنر یا همان قدرت آرامبند تقسیم می شوند. برای تعمیر آرامبند معمولا به افراد متخصص نیازمند داریم. زیرا در غیر این صورت احتمال خرابی و تحمیل هزینه­های سنگین زیاد خواهد بود. این آرام بندها برای آرام بسته شدن در، پس از ورود و خروج افراد با استفاده از نیروی جک، آرامبندها اختراع شدند. آرامبندها یکی از اجزای اختیاری است که می توان بر روی درب ها نصب کرد و با این کار عمرمفید قفل و دیگر اجزا را افزایش می دهیم.

 

مزیت های جک آرامبند:

  • ضربه گیری درب
  • طول عمرزیادی
  • آرام باز و بسته شدن درب ها
  • امکان نصب روی همه درها

 

 

قفل برقی

از گذشته تا کنون افراد همواره برای مراقبت از لوازم خود از قفل‌های زنجیری استفاده می کردند‌. اما با پیشرفت تکتولوژی و صنعت، سیستم‌های امنیتی تعمیر قفل برقی به بازار آمد و فرایند امنیت و حفاظت را راحت تر کرد.  یکی از این قفل ها، قفل برقی است.

قفل برقی یکی از تجهیزاتی است که روی درب اتوماتیک پارکینگی  نصب می شود.  این کار موجب می شود تا امینت این نوع درب بالا تر رود. اکثر جک‌های پارکینگی به صورتی طراحی شده اند که در زمان بسته شدن در با فشار دو نفر از بیرون به راحتی گیربکس آنها باز می‌شود، اما قفل برقی روی درب اتوماتیک این مشکل را ندارد.

 

  • مزایای قفل برقی:
  • این قفل ها به راحتی بر روی انواع درب‌های پارکینگ نصب می شود.
  • با فشاردادن دکمه در بازکن آیفون، درب باز و مجدد درب به صورت (۳ قفله) بسته می‌شود.

 

انواع قفل برقی:

قفل کلونی – قفل زبانه دار – قفل سیزا (کله گاوی)

 

قفل کلونی:

قفل­های کلونی از اولین دسته قفل برقی هستند که در درب پارکینگ های ابتدایی استفاده می شدند و مخصوص کشور ایتالیا ست. جنس آنها از گالوانایزه و قطعات برنجی بود.

 

قفل زبانه دار:

قفل های زبانه دار که در درب های خارجی استفاده می شوند،  وزن های سبک و سنگین دارند در  این نوع قفل ها، از سیستم داخلی قدرتمند برای قفل کردن استفاده می شود.

قفل های زبانه دار هسته سلونوئید دارند که در واقع زبانک قفل حکم هسته این سیم پیچ سلونوئید را داشته و هنگام فرمان دادن  به این سیم پیچ که با ولتاژ ۱۲ ولت کار می­کند، زبانک به داخل کشیده شده و درب باز می شود. این قفل برای درب کابینت، درب کمد و … مناسب است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *